System wsparcia świadectwami efektywności energetycznej

SYSTEM WSPARCIA ŚWIADECTWAMI EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ
Jak przygotować się do przetargu świadectwami energetycznymi? – warsztaty prawne

Partner Merytoryczny

Kontakt/Zgłoszenia:
Anna Milewska – Kierownik projektu
tel. 604 152 181, fax: 22 651 80 75
e-mail: anna.milewska@certge.pl

PROGRAM 16-17 PAŹDZIERNIKA 2014 r., WARSZAWA
1. Polityka efektywności energetycznej – wprowadzenie
2. Cel wprowadzenia systemu wsparcia świadectwami efektywności energetycznej
3. Uczestnicy systemu wsparcia świadectwami efektywności energetycznej
4. Kategorie i rodzaje przedsięwzięć objętych systemem wsparcia
5. Zasady wyboru przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej
6. Podmiot organizujący przetarg
7. Warunki uczestnictwa w przetargu
8. Deklaracja przetargowa
9. Audyt energetyczny – zasady sporządzenia
10. Tryb organizacji i przeprowadzenia przetargu
11. Zasady wyboru oferty
12. Obrót świadectwami efektywności energetycznej
13. Dotychczasowe doświadczenia praktyczne w zakresie realizacji przetargów

Rozkład zajęć:
9.30 Rozpoczęcie I dnia szkolenia
9:00 Rozpoczęcie II dnia szkolenia
10.30 przerwa na kawę
12.30 – 13.30 Obiad
15.30 przerwa na kawę
17.00 Zakończenie I dnia szkolenia
16:00 Zakończenie II dnia szkolenia

PRELEGENCI:

Agnieszka Chilmon, Adwokat Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy
Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Doradzała spółkom z sektora energetycznego, zapewniając pełne wsparcie prawne począwszy od postępowania koncesyjnego przed Prezesem URE poprzez doradztwo związane z nabyciem i przedstawieniem do umorzenia świadectw pochodzenia, świadectw efektywności energetycznej, przedkładaniem taryf, jak również przygotowanie umów kompleksowych sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji. Doradzała również klientom w obszarze prawa ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami, w tym w sprawach związanych z korzystaniem z wód, szkodami górniczymi oraz udziałem organizacji ekologicznych w postępowaniach administracyjnych. Posiada również doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów działających na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Uczestniczyła w licznych transakcjach związanych z nabywaniem nieruchomości oraz wznoszeniem obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Doradzała wiodącemu deweloperowi powierzchni magazynowo – produkcyjnych oraz współpracowała przy licznych projektach deweloperskich na terenie Warszawy. Reprezentowała klientów w sporach z generalnym wykonawcą, podwykonawcami, nabywcami lokali, w postępowaniach przeciwko dostawcom mediów oraz przed sądami administracyjnymi związanymi z procesem budowlanym. Świadczy usługi stałego doradztwa prawnego na rzecz podmiotów z branży energetycznej, deweloperów, przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie gospodarowania odpadami a także na rzecz innych klientów Kancelarii w obszarach swojej specjalizacji. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Włada biegle językiem angielskim.

Paweł Cyganik, Radca prawny, Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy
Specjalista z zakresu prawa energetycznego, posiada wieloletnie doświadczenie w świadczenie usług kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. W ramach współpracy z największymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi doradzał wiodącym spółkom z sektora energetycznego, bankowego i funduszy inwestycyjnych, zapewniając wsparcie prawne w zakresie prawa energetycznego, handlowego, cywilnego oraz administracyjnego.Usługi prawne świadczone na rzecz podmiotów z sektora energetycznego dotyczyły wszelkich aspektów związanych z wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej. Należało do nich przygotowanie dokumentacji związanej z procesem powstawania źródeł wytwarzania energii, udział w postępowaniach związanych z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń, w tym koncesji, przygotowywanie i negocjowanie umów przyłączenia do sieci, sprzedaży, dystrybucji i bilansowania energii, jak również obsługa procesów uzyskania, sprzedaży i przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia energii elektrycznej. Doradzał spółkom z sektora bankowego i funduszów inwestycyjnych w zakresie realizacji procesów inwestycyjnych. Uczestniczył w licznych transakcjach związanych z udzielaniem finansowania projektów z zakresu działalności deweloperskiej, wytwórczej i handlowej. Przygotowywał umowy związane z uzyskaniem finansowania, zabezpieczenia transakcji oraz umowy realizacji inwestycji. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed organami administracyjnymi i samorządowymi, jak również sądami cywilnymi i administracyjnymi, w sprawach z zakresu prawa cywilnego, budowlanego i energetycznego. Świadczy usługi stałego doradztwa prawnego na rzecz podmiotów z branży energetycznej, a także na rzecz innych klientów Kancelarii w obszarach swojej specjalizacji. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia podyplomowe na kierunku: “Giełda i rynki finansowe”. Uczestnik studiów doktoranckich na wskazanej uczelni, przygotowuje dysertację doktorską w przedmiocie systemów wsparcia odnawialnych źródeł energii. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Włada biegle językiem angielskim.

Cel warsztatów:
Celem warsztatów jest uwypuklenie możliwości pozyskania dofinansowania inwestycji poprzez otrzymane wskutek jej przeprowadzenia świadectwa efektywności energetycznej. Jeżeli zatem jesteś przedsiębiorcą i planujesz inwestycje – te warsztaty są dla Ciebie!

Korzyści z uczestnictwa w warsztatach:
Warsztaty mają służyć zaznajomieniu uczestników z możliwością uzyskania dofinansowania inwestycji poprzez otrzymane świadectwa efektywności energetycznej. Uczestnicy poznają zasady działania systemu świadectw efektywności energetycznej i krok po kroku zostają przeprowadzeni przez poszczególne etapy procesu mającego na celu uzyskanie takich świadectw. Uczestnictwo w warsztatach ma zagwarantować optymalne przygotowanie merytoryczne do uczestniczenia we wskazanym procesie. Co więcej, warsztaty będą kładły nacisk na przekazanie niezbędnych informacji praktycznych oraz wskazanie odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące ogółu zagadnień efektywności energetycznej. Reasumując, uczestnicy warsztatów będą mieli unikalną możliwość uzyskania kompleksowej wiedzy w zakresie zagadnień związanych z efektywnością energetyczną.

Do uczestnictwa zapraszamy:
kadrę zarządzającą podmiotami gospodarczymi, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów, które planują inwestycje. Ponadto do uczestnictwa zapraszamy: Przedsiębiorstwa z branży energetycznej: elektrownie, elektrociepłownie, spółki dystrybucyjne, przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą i obrotem paliw i energii W szczególności do udziału zapraszamy kadrę zarządzającą oraz przedstawicieli departamentów i działów:
– Departament Strategii, Rozwoju, Nowych Technologii,
– Departament Techniczny, Eksploatacji,
– Departament Produkcji,
– Departament Ochrony Środowiska,
– Departament Handlu, Sprzedaży,
– Departament Prawny, Rynku Energii,
– Wydział Ruchu Bloków,

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Koszt uczestnictwa w kursie:
do dnia 22 września 2014 – 1495 PLN + 23% VAT Oszczędzasz 300 PLN
od dnia 23 września 2014 – 1795 PLN + 23% VAT

W cenę kursu wliczone są:
– Uczestnictwo w kursie
– Wyżywienie podczas kursu
– Materiały szkoleniowe

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty przed szkoleniem (w ciągu 14 dni od zgłoszenia) na konto:
Nordea Bank Polska S.A. Nr R-ku: 08 1440 1387 0000 0000 1495 2551
W przypadku odwołania zgłoszenia później niż 30 dni przed rozpoczęciem kursu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 500 PLN. W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem kursu wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie zgłoszenia i niewzięcie udziału w kursie spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa. Odwołanie zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem kursu nie zwalnia uczestnika z obowiązku zapłaty za kurs. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu z przyczyn niezależnych oraz dokonywania zmian w programie.

Zapisz się do newslettera CGE
i bądź na bieżąco z nowościami
i ofertami specjalnymi.

NEWSLETTER