Dokumentacja korporacyjna dla Biura Zarządu i Rady Nadzorczej

DOKUMENTACJA KORPORACYJNA DLA BIURA ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ
WARSZTATY PRAWNE – ćwiczenia na przykładowych dokumentach

PARTNER MERYTORYCZNY
RKKW_logo_full

20 KWIETNIA 2017 r., WARSZAWA

Kontakt/Zgłoszenia:
Anna Milewska – Kierownik projektu
tel. 604 152 181, fax: 22 203 40 52
e-mail: anna.milewska@certge.pl

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA I OMAWIANA DOKUMENTACJA:
ZWOŁANIE POSIEDZEŃ ZARZĄDU ORAZ RADY NADZORCZEJ – omówienie  wzorcowych dokumentów związanych ze zwołaniem posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej (na przykładzie zaproszenia na posiedzenie rady nadzorczej spółki publicznej)
PRZEBIEG I PODEJMOWANIE UCHWAŁ NA POSIEDZENIACH ZARZĄDU ORAZ RADY  NADZORCZEJ – omówienie wzorcowych dokumentów związanych z przebiegiem posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej
REGULAMINY ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ – granice materii regulaminowej, czyli co powinien regulować statut (umowa) spółki, a co powinno się znaleźć w regulaminie zarządu oraz rady nadzorczej (na przykładzie regulaminów rady nadzorczej spółki publicznej i prywatnej)
ZASADY ŁADU KORPORACYJNEGO DOT. UMÓW ORAZ PEŁNOMOCNICTW – sposoby redagowania pełnomocnictw, w tym najczęściej spotykane błędy w procesie redagowania umów oraz pełnomocnictw (na przykładzie konkretnych dokumentów pełnomocnictw)

Szkolenie jest adresowane do pracowników biura zarządu przygotowujących dokumentację korporacyjną ale również do innych osób pracujących z dokumentacją, również dla samych członków organów, która stanowi ważny element funkcjonowania każdej spółki prawa handlowego. Prawidłowe prowadzenie dokumentów tworzonych w toku działalności, znajomość przepisów prawa,  trybu i zasad tworzenia prawidłowej dokumentacji w spółce pozwala uniknąć sytuacji kryzysowych, usprawnia zarządzanie spółką na wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku spółki. Program umożliwia zapoznanie się z tematyką zwoływania posiedzeń, podejmowania uchwał,  oraz szczegółowymi uregulowaniami dotyczącymi dokumentacji organów spółki wg Ksh.  Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które ułatwi wprowadzenie porządku dokumentacyjnego – ładu, którego przestrzeganie poprawi funkcjonowanie spółki i jej organów.

PROGRAM WARSZTATÓW
930 – 1045  ZWOŁANIE POSIEDZEŃ ZARZĄDU ORAZ RADY NADZORCZEJ
zwoływanie posiedzeń Zarządu i Rady Nadzorczej
– droga elektroniczna zwoływania posiedzeń zarządu    oraz rady nadzorczej
– elementy i treść dokumentu zwołania posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej
– sposoby odbywania posiedzeń zarządu i rady nadzorczej
– uczestnicy posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej
– zwołanie posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej na podstawie kazusów (konieczna i zwyczajowa treść zaproszenia, skutki niezachowania wymogów związanych z treścią zaproszenia, co jak część członków organu został zaproszona nieprawidłowo?);
– omówienie wzorcowych dokumentów związanych ze zwołaniem posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej (na przykładzie zaproszenia na posiedzenie rady nadzorczej spółki publicznej)
1045 Przerwa na kawę
1100 – 1230 PRZEBIEG I PODEJMOWANIE UCHWAŁ NA POSIEDZENIACH ZARZĄDU ORAZ RADY NADZORCZEJ
przebieg posiedzeń zarządu oraz rady nadzorczej
– tryby podejmowania uchwał
– zasady podejmowania uchwał w spółce z o.o. i spółce akcyjnej
– rodzaje uchwał (wyrażające zgodę i opiniujące);
– zasady redagowania uchwał
– głosowanie: większość bezwzględna, zwykła, głos rozstrzygający
– tajne i jawne głosowanie
– dopuszczenie głosowania korespondencyjnego i telefonicznego
– zasady prowadzenia ksiąg protokołów zarządu oraz rady nadzorczej
– najczęściej spotykane błędy w procesie podejmowania uchwał oraz redagowania uchwał
– jakie grożą sankcje w przypadku uchybień w procesie podejmowania uchwał?
jak „konwalidować” uchybienia w procesie podejmowania uchwał?
przygotowanie i przeprowadzenie posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej na podstawie kazusów (m .in. wątpliwości związane z z uczestnictwem osób trzecich w posiedzeniach – kto decyduje?, spory co do treści protokołów z posiedzeń, jak odbyć posiedzenie gdy występuje spór co do składu zarządu/ radcy nadzorczej?)
– omówienie wzorcowych dokumentów związanych z przebiegiem posiedzenia zarządu oraz rady nadzorczej
1230 – 1300  Przerwa na obiad
1300 – 1400 REGULAMINY ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ
– jak tworzyć regulamin zarządu i rady nadzorczej aby uskuteczniał pracę
– granice materii regulaminowej, czyli co powinien regulować statut (umowa) spółki, a co powinno się znaleźć w regulaminie zarządu oraz rady nadzorczej (na przykładzie regulaminów rady nadzorczej spółki publicznej i prywatnej)
zasady zwrotu kosztów ponoszonych przez członków zarządu oraz rady nadzorczej w związku z pracami tych organów
1400  Przerwa na kawę
1415 – 1600  ZASADY ŁADU KORPORACYJNEGO DOT. UMÓW ORAZ PEŁNOMOCNICTW
– zasady reprezentacji spółki z o.o. oraz spółki akcyjnej
– dobre praktyki kontraktowania – termsheet oraz checklist
– sposoby redagowania komparycji umów (na przykładzie konkretnych umów handlowych)
– sposoby ewidencji umów zawieranych przez spółkę
– umowy z członkami zarządu – kto zawiera, w jakim trybie, czego się wystrzegać
– pełnomocnictwo w spółce (rodzaje, forma, sposób udzielenia)
– sposoby redagowania pełnomocnictw, w tym najczęściej spotykane błędy w procesie redagowania umów oraz pełnomocnictw (na przykładzie konkretnych dokumentów pełnomocnictw)
sposoby ewidencji pełnomocnictw udzielanych przez spółkę
– prokura (zakres, rodzaje) – na przykładzie uchwał
– różnice: prokura a pełnomocnictwo
– jak zabezpieczyć spółkę przed nielojalnym działaniem pełnomocnika lub prokurenta?
– jak tworzyć wewnętrzne regulacje korporacyjne dot. umów oraz pełnomocnictw

PROWADZĄCY WARSZTATY:

Damian Dworek, Radca prawny, Partner w Kancelarii RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy

Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych i arbitrażowych. Posiada dużą praktykę i doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wielokrotnie doradzał spółkom oraz ich właścicielom i organom w złożonych sporach korporacyjnych. Wykładowca na konferencjach i seminariach dotyczących prawa spółek, sporów korporacyjnych i umów w obrocie gospodarczym.  Wykładowca na zajęciach dla aplikantów radcowskich (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie). Członek rad nadzorczych, autor szeregu publikacji prasowych z zakresu prawa cywilnego i handlowego, współautor książek „Prawo spółek handlowych, Orzecznictwo 2009-2010” i „Prawo spółek handlowych. Orzecznictwo 2011-2012”. Ukończył aplikację sądową i zdał egzamin sędziowski w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, włada językiem angielskim, Specjalizacja w zakresie: Prawo Spółek,  Spory Korporacyjne,  Postępowania Sądowe i Administracyjne – Arbitraż, Prawo Pracy
dariusz-kulgawczuk-rkkw-sesja-364-edit-2
Dariusz Kulgawczuk, Partner, Radca prawny Kancelarii  RKKW-KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, LL.M.
Specjalizuje się w bieżącej obsłudze spółek, w tym  z branży ubezpieczeniowej, produkcyjnej oraz budowlanej, jak też spółek z udziałem Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Doradzał w złożonych sporach prawnych o charakterze korporacyjnym, nieruchomościowym, ubezpieczeniowym oraz związanych z własnością intelektualną i inwestycjami budowlanymi. Doradzał przy transakcjach M&A oraz transakcjach związanych z obrotem nieruchomościami. Autor publikacji z zakresu prawa handlowego i procesowego, współautor pozycji „Orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach z zakresu prawa spółek handlowych” wyd.: 2006 – 2009, 2009 – 2010, oraz 2011- 2012. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych konferencjach i seminariach dotyczących prawa gospodarczego, w szczególności zaś poświęconych prawu spółek oraz rozwiązywaniu sporów prawnych. Arbiter Sądu Polubownego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.  Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim.  Specjalizacja w zakresie: Prawo spółek, Spory korporacyjne, Własność intelektualna. Umowy (Kontrakty). Postępowanie sądowe i arbitraż.
ksz
Karol Szymański, Of Counsel Kancelarii RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, Certyfikowany Doradca w Alternatywnym Systemie Obrotu. Wieloletni współpracownik Kancelarii RKKW. Wiceprezes Zarządu doradczej spółki RKKW – Business Advisory sp. z o.o. Doradza przy transakcjach dokonywanych w ramach rynku publicznego, wrogich oraz przyjaznych przejęciach, a także w zakresie polityki informacyjnej spółek, których akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Posiada przyznawany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. tytuł Certyfikowanego Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Bogate doświadczenie w nadzorze korporacyjnym zdobył jako członek rad nadzorczych spółek działających w różnych sektorach, w tym spółek publicznych. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz członka Komitetu Audytu spółki W Investments S.A. z siedzibą w Warszawie. Autor, a także współautor, publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynku kapitałowego. Wykładowca podczas wielu konferencji i seminariów poświęconych prawu gospodarczemu. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Łukasz Sieczka, Radca Prawny , Kancelarii RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL &  Partnerzy
Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w szczególności w zakresie kontraktów, handlowym, w tym w prawie spółek, prawie upadłościowym, jak również prawie zamówień publicznych, doświadczenie zdobywał w kancelariach prawnych, prowadząc obsługę prawną przedsiębiorstw, posiada bogate doświadczenie w zakresie konstruowania i negocjowania umów gospodarczych oraz w obszarze restrukturyzacji zadłużenia przedsiębiorstw, posługuje się biegle językiem angielskim

WARUNKI UCZESTNICTWA
Koszt uczestnictwa w szkoleniu:
do dnia 5 kwietnia 2017 – 995 PLN + 23% VAT Oszczędzasz 200 PLN
od dnia 6 kwietnia 2017 – 1195 PLN + 23% VAT

Udział pracowników jednostek budżetowych w szkoleniach jest zwolniony z VAT w przypadku finansowania w przynajmniej 70% ze środków publicznych.
Prosimy w takim przypadku o podpisanie oświadczenia, które znajduje się na każdym formularzu zgłoszeniowym.

W cenę szkolenia wliczone są:
– Uczestnictwo w szkoleniu
– Wyżywienie podczas szkolenia
– Materiały szkoleniowe

Sposób płatności: płatność na podstawie faktury proforma lub VAT na konto:

PKO Bank Polski S.A.:  08  1440  1387  0000 0000  1495  2551

Upoważniam firmę Certified Global Education Sp. z o.o. do wystawiania faktury bez podpisu.

Każde przesłane zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone mailowo. W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem kursu uczestnik zostanie obciążony pełnymi kosztami szkolenia. Możliwe jest bezpłatne delegowanie zastępstwa nawet w dniu rozpoczęcia zajęć. W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie dłuższym niż 14 dni przed szkoleniem organizator zwróci 100% dokonanej wpłaty. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu z przyczyn niezależnych oraz dokonywania zmian w projekcie szkoleniowym. W przypadku odwołania kursu przez Organizatora zobowiązuje się on do pełnego zwrotu dokonanych wpłat.

Zapisz się do newslettera CGE
i bądź na bieżąco z nowościami
i ofertami specjalnymi.

NEWSLETTER